Золотий мольберт

From Wikiversity

«Золотий мольберт» Міжнародний Форум дитячої творчості https://artclass.lviv.ua/uk/

Організатори[edit]

Благодійна організація «БФ Львівська Дитяча Галерея» заснована Михайлюк (Соронович) Ольгою Дмитрівною* 31 березня 2003 року для здійснення благодійної діяльності з метою практичній реалізації міжнародних, загальнодержавних, регіональних і місцевих програм, спрямованих на підтримку талановитої молоді та молодіжних колективів, а також на реалізацію культурологічних програм й відродження національного культурного спадку та сили духу культури українського народу.

Фонд керує діяльністю постійнодіючої дитячої галереї, організовує персональні та колективні виставки талановитої молоді у галереях України та за кордоном; популяризує творчі досягнення талановитих дітей на сторінках часопису «Артклас»; сприяє реалізації програм розвитку творчого потенціалу молоді засобами мистецтва, шляхом апробації та реалізації інноваційних програм, проведення курсів підвищення кваліфікації для працівників освіти, науково­-практичних семінарів, конференцій, фестивалів, залучаючи до співпраці досвідчених фахівців у галузях освіти, науки і культури.

На базі Фонду в 2004 році створений часопис Артклас, який популяризує творчість талановитих дітей та професійних художників, підтримує створення унікальних видань, які відображають результати досліджень, інтелектуальної спадщини досягнень людства в галузі мистецтва, науки та освіти. Артклас двічі відзначений на державному рівні як краще періодичне видання для дітей та молоді в Україні (2006, 2007 рр.).Професор, доктор фізико-математичних наук Ігор Огірко (Українська академія друкарства) — науковий консультант з інформаційних мультимедійних технологій.

БО «Благодійний Фонд Львівська Дитяча Галерея»[edit]

a.: Україна, м. Львів, 79011, вул.Зарицьких, 37

Президент фонду Ірина Вачкова[edit]

т.: 067 84 39 767, 093 53 26 553

Засновник Ольга Михайлюк[edit]

т.: 067 84 39 767, 093 53 26 553

e.: mihajluk@gmail.com

БО «БФ «Львівська дитяча галерея» у співпраці з КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Національним музеєм у Львові ім. Андрея Шептицького та іншими музеями та галереями за підтримки Львівської обласної адміністрації, Львівської міської ради, Львівською національною академією мистецтв, Львівською дитячою школою народних мистецтв, Центром Галичина та іншими художніми школами України засновано Міжнародний Форум дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа», в рамках якого щорічно проходять міжнародний фестиваль «Юні таланти під покровом Короля Данила», Міжнародний конкурс пленерного малюнка «Золотий мольберт», пересувні та персональні виставки дитячих шедеврів, арткласи та пленери.

Метою діяльності Міжнародного форуму дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа», який щорічно проходить За підтримки БО «БФ Львівська дитяча галерея» є розвиток творчих здібностей дитини духовними, екуменічними й образотворчими засобами у весь період протягом року, особливо в період літніх канікул на базі оздоровчих таборів такого типу, які організовував у Підлютому (Карпати) Митрополит Андрей Шептицький у 20-х рр. ХХ ст. для дітей сиріт та учнів школи Олекси Новаківського.

Учасниками фестивалів та конкурсів попередніх років були діти та молодь від 3 до 18 років з різних міст та населених пунктів України, Польщі, Білорусії, Росії, Німеччини, Франції, Буркіна­-Фасо (Африки), США, Великобританії.

Протягом 2003­–2016 рр. Фондом організовано в Україні, Польщі та Білорусії десятки персональних і колективних виставок; в архівах Фонду зберігаються тисячі дитячих шедеврів, створених на пленерах в різних живописних і графічних техніках.

За результатами фестивалів і конкурсів за період 2003–2016 рр. проведено 15 фіналів Міжнародного конкурсу пленерного малюнка «Золотий мольберт» у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького. Переможці фіналу отримують золоті медалі та Гран ­Прі – нагороду з благородного металу – золотий мольберт з діамантом. Членами Журі конкурсу є відомими художниками з Україні, Росії, Польщі.

На базі Львівської дитячої галереї на Соборній 17/2 відкривались десятки благодійних персональних і колективних виставок дітей, молоді та професійних художників. У музеях Львова, Києва та містах учасників щорічно відкривались пересувні та персональні виставок: серед них, яскравою була виставка талановитої юної художниці Анни Батте із Варки (Польща) на площі Соборній 17 у Львові. А в рамках 52-­ї Міжнародної книжкової виставки у Варшаві – в музеї Г. Сенкевича (2006 р.) Ольга Михайлюк організувала виставку творчих робіт Марти Оверчук, 12 р. (Україна, Львів) із декількох сотень малюнків. Марта Оверчук – учасник Міжнародного конкурсу «Золотий мольберт» проілюструвала дитячу повість Г.Сенкевича «В пустелі та пущі». Книга нагороджена як краще видання для дітей в Україні у 2008 році. З 2008–2014 рр. щорічно у Музеї книги і друкарства України (м.Київ) проводились підсумкові пересувні виставки міжнародного конкурсу дитячої творчості «Золотий мольберт». Однією з найяскравіших була персональна виставка ілюстрацій Ксенії Степась до книги Фідлера «Канада, що пахне живицею».

На базі БО «БФ Львівська дитяча галерея» щорічно проходять міжнародні й всеукраїнські конференції та науково-­практичні семінари з проблем художнього виховання для керівників делегацій та успішних учителів образотворчості.

За результатами досвіду роботи БО «БФ Львівська дитяча галерея» створено декілька десятків авторських відеофільмів про діяльність Форуму, про дитячу творчість, українське образотворче мистецтво, методику викладання предметів художньо­-естетичних дисциплін.

У 2017 році проведені збори Правління Фонду, на яких засновник Фонду Ольга Михайлюк запропонувала обрати Президентом БО «БФ Львівська дитяча галерея» Ірину Вачкову, яка є досвідченим педагогом, переможцем обласних та всеукраїнських конкурсів «Учитель ­року» з образотворчого мистецтва, художником ДПМ, мистецтвознавцем, викладачем КЗ ЛОР «Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти», активним членом Журі Міжнародного конкурсу пленерної творчості «Золотий мольберт», автором майстер-­класів, програм з образотворчості, посібників для вчителів художньо­-естетичних дисциплін, яким присвоєно Гриф МО і НУ.

На базі БО «БФ Львівська дитяча галерея» створено сайт: Львівська муніципальна дитяча галерея. Ольга Михайлюк (Соронович) – історик і теоретик мистецтва, педагог, головний редактор та засновник часопису «Артклас», видавець, організатор мистецького життя, суспільно-культурний діяч, старший викладач КЖК КЗ ЛОР «Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти», учитель­-методист, відмінник народної освіти України; автор й організатор багатьох проектів, пов’язаних з розвитком творчого потенціалу особистості дитини засобами мистецтва; автор ряду державних освітніх програм і посібників з образотворчого мистецтва для загальноосвітніх навчальних закладів України, відзначених Грифом МО і НУ; автор монографії «Вселенська постать Митрополита Андрея Шептицького»; автор, упорядник і дизайнер багатотомника «Мойсей українського Духа»; автор об’ємно-­просторової композиції «Дерево життя» зі 100000 крашанок заввишки 8.50 метра, діаметром 4.50 метри, яка відкрилась у 2000 році в Палаці Мистецтв в рамках, заснованого нею у 2000 році фестивалю писанкарства «Дерево життя»; засновник дитячого лялькового театру у СШ №32 м.Львова; засновник першої у Львові Дитячої галереї на площі Соборній 17/2, на базі якої відкривались десятки персональних виставок для талановитих дітей України та світу (тут систематично проводились заняття для дітей з особливими потребами); засновник і організатор щорічного Міжнародного Форуму дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Митрополита Андрея Шептицького; автор і фундатор нагороди «Золотий мольберт» з благородного металу та діаманту, який щорічно вручається переможцям фіналу Міжнародного конкурсу дитячого пленеру «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа» та людям, які сприяють розвитку творчих здібностей дітей.

З 1982 року Ольга Михайлюк колекціонер дитячих ро­біт: зібрала тисячі дитячих шедеврів та мріє відкрити у Львові Музей дитячої творчості, а на його базі створити Дитячий центр адаптаційного розвитку для дітей з особливими потребами (ДЦП).

24 серпня 2016 року Ольга Михайлюк у співпраці з Оленою Демчук заснували «Дитячу галерею під покровом Митрополита Андрея Шептицького» на площі Святого Юра у Львові під відкритим небом.

Ольга Михайлюк (Соронович) навчалась у середній загальноосвітній школі села Вороців Яворівського району, Львівської області, а також у СШ №63, СШ№42, СШ№11 (математичний клас), у художній та музичній школах м. Львова.

1975 – отримала спеціальність «Архітектор»

1975-1979 – головний архітектор Пустомитівського району, Львівської обл.

1979–1980 – провідний спеціаліст у проектних інститутах та буд. управлінні

1981–1988 – співпрацювала з академіком Борисом Нєменським в лабораторії МНПАМ над темою «Мудрість красоти»

1982–1996 – була вчителем-експериментатором нових програм з образотворчого мистецтва у Львівських школах ЗСОШ №6, №32 (у цій школі заснувала дитячий ляльковий театр – поставила дві вистави «Попелюшку» та «Лісову пісню» – автор художньої постановки, сценарію та режисури)

1996 – відкрила у ЛОІППО дитячу галерею та створила першу за часів Незалежності авторську програму з образотворчого мистецтва для учнів 5-7 класів, якій надано Гриф МО і НУ

1996 – методист лабораторії змісту освіти ЛОІППО

1998 – науковий співробітник лабораторії змісту освіти ЛОІППО

2000 – старший викладач кафедри культурологічної освіти ЛОІППО

2000 – заснувала Всеукраїнський фестиваль писанкарства «Дерево життя» та створила у Палаці мистецтв об’ємно-просторову композицію зі ста тисяч крашанок, заввишки 8.5 метри, діаметром 4.5 метри

2001 – видала монографію «Вселенська постать Митрополита Андрея Шептицького» до 100-річчя з дня інтронізації Митрополита Андрея Шептицького на троні

2003 – заснувала Благодійну організацію «Благодійний фонд «Львівська Дитяча Галерея», щорічний Міжнародний фестиваль дитячого пленеру «Юні таланти під покровом Короля Данила», в рамках якого організовує щорічний Міжнародний конкурс дитячого пленеру

2004 – головний редактор та засновник Всеукраїнського освітньо-мистецького передплатного часопису «Артклас» (передплатний індекс 09636)

2005 – отримала нагороду (відзнака 3 ступеня) Державного комітету телебачення та радіомовлення України за розвиток інформаційної сфери в Україні.

2006 – заснувала Міжнародний конкурс дитячого пленерного малюнка «Золотий мольберт слідами Митрополита Андрея Шептицького» та нагороду – мистецький гранд «Золотий мольберт» з благородного мета­лу та діаманту

2008 – часопис Артклас, заснований Ольгою Михайлюк, став переможцем Всеукраїнського конкурсу в номінації «Краще періодичне видання для дітей та молоді», організованого Державним комітетом телебачення радіомовлення України

2011 – заснувала Львівську муніципальну дитячу галерею www.artclass.lviv.ua, на шпальтах якої відкрила серію персональних дитячих галерей учасників конкурсу «Золотий мольберт»

2014 – об’єднала всі існуючі у попередні роки фестивалі, конкурси, семінари, конференції у єдину концепцію художньо-естетичного виховання засобами образотворчості та відкрила Міжнародний форум дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа (Митрополита Андрея Шептицького)»

2009–2014 – підготувала до друку науково-методичні публікації, серед яких десятки науково-методичних посібників для вчителів художньо-естетичних дисциплін, ме­тодичні рекомендації та матеріали з вивчення досвіду передових вчителів, інформаційно-аналітичні матеріали, наукові статті про сучасних українських художників у книзі «Митці України». На базі часопису Артклас розпочала видавати серію наукових посібників для вчителів мистецтва: «Мисте­цтво як засіб пізнання та розвитку», «Архітектура», «Педагогіка образотворчості». Станом на 2017 рік вийшли друком: 5 томів серії «Художня культура України», 3 томи серії «Архітектура», окремі з них отримали Гриф МО і НУ

2014 – на базі часопису Артклас видано унікальний посібник «Тисячі дитячих шедеврів» в якому опубліковані теоретичні погляди та практичні дослідження у сфері педагогіки образотворчого мистецтва

2015–2017 – розпочала видання серії книг «Мойсей українського Духа». Видано три томи цієї серії.

Основна мета конкурсу[edit]

1 червня декілька сотень дітей взяли участь у Святі дитячої творчості, яке організували у межах Міжнародного Форуму дитячої творчості «Золотий мольберт». Щоб реалізувати свій творчий потенціал понад 1000 учасників з 12 країн світу (Німеччини, Італії, Молдови, Болгарії, Білорусії, Литви, Латвії, Чехії, Польщі, Румунії, Малайзії), а особливо багато дітей зі Сходу та Півдня України зареєструвались на сайті artclass.lviv.ua та виявили бажання прибути на Львівщину, щоб протягом цього літа стати учасниками Золотого мольберта. Свято дитячої творчості розпочалось у Соборі св. Юра відправою Архієпископа Львівського Ігоря Возьняка та благословенним молебнем за дар життя та мир в Україні. Опісля учасники разом із Владикою Ігорем пройшли від площі Святого Юра вулицями міста духовно-мистецькою прощею до Палацу Мистецтв. «Я дуже рада, що ми «Золотим мольбертом» у нас, на Львівщині, об'єднуємо усю Європу та нашу славну Україну», - наголосила ініціатор та організатор Форуму «Золотий мольберт» та старший викладач кафедри життєвих компетентностей КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Ольга Михайлюк. Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зазначив, що Львівщина – це те місце, де кожна людина може себе реалізувати, продемонструвати свій талант.

Формат[edit]

Міжнародний конкурс дитячої творчості «Золотий мольберт» має на меті формування засобами мистецтва загальнолюдських і духовних цінностей у дітей та молоді, виявлення їх здібностей, розвиток творчого потенціалу, художньо-естетичних смаків, популяризація дитячої творчості на пересувних виставках тощо. Міжнародний Форум дитячої творчості «Золотий мольберт», а в його рамках – конкурс дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Митрополита Андрея Шептицького», відомий своїми щорічними майстер-класами, пленерами, пересувними виставками, семінарами й конференціями, створенням Львівської муніципальної дитячої галереї та єдиної у світі – «Дитячої галереї під відкритим небом» на площі св. Юра у Львові тощо. МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ МИСТЕЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ”ЗОЛОТИЙ МОЛЬБЕРТ”

Галереї дітей Божих[edit]

Співпраця Львівської торгово-промислової палати та БОБФ «Львівська дитяча галерея» в рамках організації проведення щорічного Міжнародного форуму мистецької творчості «Золотий мольберт», вже десятки років сприяє творчому спілкуванню й розвитку талановитих дітей України, Білорусії, Молдови, Румунії, Австрії, Німеччини, Польщі, Латвії та Литви, Болгарії, Словенії та ін. країн.

Аукціон[edit]

У рамках цьогорічного Форуму у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) 01.06.19 р. о 19.00 год. відкривається виставка-аукціон дитячих шедеврів.

Аукціон організовується за підтримки Львівської торгово-промислової палати з благословення Архієпископа Львівського митрополита Ігоря Возьняка з метою фінансової підтримки дітей з особливими потребами та заснування «Галереї дітей Божих» під покровом Митрополита Андрея Шептицького на базі церкви папи Климентія (вул. Генерала Чупринки, 70).

«Галерея дітей Божих» дуже важлива для повноцінної діяльності Духовно-мистецького центру Львівської дитячої галереї, з метою розвитку талановитих дітей з особливими потребами, для яких творче спілкування з їх однолітками, можливо, єдина радість у житті.

Запрошуємо Вас особисто разом з друзями до участі в аукціоні, який відбудеться 01.06.19 р. о 19.00 год., 2-й поверх Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17). З Вашою допомогою спробуємо зробимо дітей щасливими.

За результатами Аукціону учаснику буде видана копія протоколу про проведення аукціону, сертифікат на право власності експонату «Галереї дітей Божих» з благословенням Архієпископа Львівського Митрополита Ігоря Возьняка, а БОБФ «Львівська дитяча галерея» буде мати за честь внести прізвище власника у книгу історії заснування «Галереї дітей Божих» як почесного члена Фонду. Відповідальна особа за проведення Аукціону – Ольга Михайлюк, тел.: ( 067) 8439767.

Галерея[edit]

Новини[edit]

Поїздка до Парижа переможців Міжнародного конкурсу дитячої творчості “Золотий мольберт” слідами Митрополита Андрея Шептицького”

14 липня 2019 року

Львів–Київ–Париж–Діснейленд:– шлях був тривалий, але це того вартувало. Зійшовши з літака в Парижі, я побачив дуже багато людей з обмеженими можливостями і був захоплений тими умовами, які створені для їхнього перебування у Франції. Приємно вразила чистота в приміщеннях, на вулицях Парижа та у самому Діснейленді. Були люди з цілого світу. Я мало кого розумів, але всі вони були дуже привітними. Діснейленд виявився немаленьким. Незабутньо вразили масштаби та кількість розваг у цьому казковому містечку. На його території прекрасні казкові споруди, багато атракціонів як для малечі, так і для дорослих. Серед них є й такі, на котрих було «лячно», навіть мені. Між великою кількістю атракціонів – другого дня, після міцного сну, нас очікував марафон у 17500 метрів – це 28538 кроків протягом дня. А в самому Парижі – 20784 кроки, де ми змогли побачити архітектуру європейської столиці, серед якої вразили Ейфелева вежа, Тріумфальна арка та інше. Дякую Олені Демчук – фундатору поїздки у Діснейленд та чудовій компанії фіналістів «Золотого мольберту» – Павлу, Дмитру, Дарині, Вікторії, Софійці та Євгену. Всі почували себе чудово під опікою пані Олени та пані Вероніки. Олександр Вачков, 21 рік, організатор Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Золотий мольберт» 2019 року. Золотий мольберт


Золотий мольберт


мольберт

Міжнародного конкурсу дитячої твочості “Золотий мольберт ”

Новини[edit]

Поїздка до Парижа переможців Міжнародного конкурсу дитячої творчості “Золотий мольберт” слідами Митрополита Андрея Шептицького”

14 липня 2019 року

Львів–Київ–Париж–Діснейленд:– шлях був тривалий, але це того вартувало. Зійшовши з літака в Парижі, я побачив дуже багато людей з обмеженими можливостями і був захоплений тими умовами, які створені для їхнього перебування у Франції. Приємно вразила чистота в приміщеннях, на вулицях Парижа та у самому Діснейленді. Були люди з цілого світу. Я мало кого розумів, але всі вони були дуже привітними. Діснейленд виявився немаленьким. Незабутньо вразили масштаби та кількість розваг у цьому казковому містечку. На його території прекрасні казкові споруди, багато атракціонів як для малечі, так і для дорослих. Серед них є й такі, на котрих було «лячно», навіть мені. Між великою кількістю атракціонів – другого дня, після міцного сну, нас очікував марафон у 17500 метрів – це 28538 кроків протягом дня. А в самому Парижі – 20784 кроки, де ми змогли побачити архітектуру європейської столиці, серед якої вразили Ейфелева вежа, Тріумфальна арка та інше. Дякую Олені Демчук – фундатору поїздки у Діснейленд та чудовій компанії фіналістів «Золотого мольберту» – Павлу, Дмитру, Дарині, Вікторії, Софійці та Євгену. Всі почували себе чудово під опікою пані Олени та пані Вероніки. Олександр Вачков, 21 рік, організатор Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Золотий мольберт» 2019 року. Золотий мольберт


Золотий мольберт


Золотий мольберт

Міжнародного конкурсу дитячої твочості “Золотий мольберт ”